Zajęcia pozalekcyjne Projekty realizowane w I LO Wykłady otwarte Warsztaty językowe Plejada Sport Konsultacje maturalne

Warsztaty językowe

Po kilku tygodniach negocjacji udło mi się w końcu namówić anglojęzycznych wykładowców (native speakers) do tego, by zechcieli systematycznie odwiedzać naszą szkołę i przeprowadzać warsztaty języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w szkolnej auli, a liczba miejsc jest niestety ograniczona, ponieważ młodzież jest podzielona na trzy grupy po 70 osób każda. Warsztaty trwają ok 75min dla każdej z grup, a ich głównym celem jest praktyczna nauka języka angielskiego, zapoznanie się z kulturą i obyczajami krajów anglojęzycznych oraz osłuchanie się z różnymi akcentami i dialektami języka za sprawą wykładowców pochodzących z takich państw jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania (Anglia, Szkocja, Walia), Irlandia, Kanada czy Australia.

W grudniu 2009 roku odbyły się pierwsze takie warsztaty, a naszym gościem był JOHN ze Stanów Zjednoczonych (patrz zdjęcia), który w barwny i jakże humorystyczny sposób spróbował nam opowiedzieć o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w USA i nie tylko oraz o historii j. angielskiego, który staje się powoli językiem świata.