2011/2012 2010/2011 2009/2010 2008/2009 2003 - 2008

2010/2011

OSIĄGNIĘCIA Z PRZEDMIOTÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH! MATURA 2011

Znamy już wyniki egzaminu maturalnego. Uczniowie I LO mają powody do zadowolenia, bowiem w zdecydowanej większości odnieśli wymarzony sukces. Wierzymy, że uzyskane wyniki pozwolą na dostanie się na upragnione kierunki studiów.

Wśród dziesięciu najlepszych maturzystów z powiatu wągrowieckiego wszyscy reprezentują I Liceum Ogólnokształcące. Oto 10 najlepszych:

1. Kajetan Janowski 392,6 pkt
  2. Zbigniew Zydor 381,6 pkt
  3. Alicja Strzelecka 375,6 pkt
  4. Krzysztof Zydor 372,6 pkt
  5. Agata Wegner 371,2 pkt
  6. Katarzyna Niespodziana 366,4 pkt
  7. Monika Gapińska 361,8 pkt
  8. Ewa Mazurkiewicz 361,2 pkt
  9. Łukasz Nowicki 359,4 pkt
  10. Maria Korycińska 353,6 pkt

Miło nam poinformować, że ww. abiturienci zostaną przyjęci przez Starostę Powiatu Wągrowieckiego Pana Michała Piechockiego.

Wszystkim maturzystom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

• Dnia 10.05.2011 w sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na logo symbolizujące walkę z narkotykami. W podsumowaniu wzięli udział Michał Piechocki (Starosta Wągrowiecki), Tomasz Kranc (Wicestarosta), dyrektorzy szkół oraz opiekunowie wraz z laureatami. Wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu – Wiktoria Suty (klasa 1C).

• W dniu 25 marca br. odbył się II Powiatowy Konkurs Fizyczny Szkół Ponadgimnazjalnych. Konkurs zorganizował ZSP nr 2 w Wągrowcu. W konkursie uczestniczyły szkoły z powiatu wągrowieckiego, powiatu obornickiego (LO w Rogoźnie) i powiatu żnińskiego (LO w Żninie). Konkurs zakończył się sukcesem naszej szkoły, która zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a nasz uczeń Adrian Januchowski (2A) zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej. Uczniowie tworzący drużynę I LO w Wągrowcu: Adrian Januchowski (2A), Adrian Dąbrowicz (2A) i Kamil Wiśniewski (2A). Sukces naszych uczniów cieszy tym bardziej, że jest to kolejne zwycięstwo w konkursie fizycznym. W I edycji tego konkursu w roku ubiegłym uczniowie naszego liceum również zwyciężyli. Gratulujemy

• Anna Fajkiel (2D) – II miejsce w Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Pilskiego.
  • Anna Fajkiel (2D) – I miejsce, Kamila Fajkiel (1C)II miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Powiatu Pilskiego.
  • Agata Grzywaczewska (2D) – I miejsce, Anna Fajkiel (2D) II miejsce, Iga Szymankiewicz (1A) – III miejsce w konkursie Salamandra.
  • Mieszko Kozikowski (3H) – I miejsce w Konkursie Wiedzy o Prawach Człowieka.
  • Karolina Kołtoniak (1A) – III miejsce w VI Regionalnym Konkursie Wokalistów-Solistów „Graj Muzyka!” 2011.
  • Joanna Maziarczyk (1C) – I miejsce, Agata Totoń (2D) – II miejsce, Anna Fajkiel (2D) – III miejsce w Konkursie na prezentację multimedialną „Młodość kontra HIV”.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

• 19.01.2011 – II miejsce w Mistrzostwach Rejonu Piła w Piłce Koszykowej Dziewcząt (półfinał) oraz 26.01.2011 – IV miejsce
    w Mistrzostwach Rejonu Piła w Piłce Koszykowej Dziewcząt (finał).

Skład reprezentacji I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu: Lidia Szlanga (3D), Joanna Kłosowska (3D), Honorata Szpis (3D), Joanna Talaczyńska (3G), Anna Woźniak (3E), Klaudia Kawalerczyk (2D), Marta Muszyńska (2D), Justyna Cytlak (2F), Katarzyna Kłosowska (1B), Sonia Kozłowska (1E), Jessica Dykban (3G).

• 19.01.2011 – III miejsce w Mistrzostwach Rejonu Piła w Piłce Koszykowej Chłopców (półfinał). Wynik ten dał V-VI miejsce
    w rejonie Piła.

Skład reprezentacji I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu: Maciej Konieczny (2A), Maciej Brzostowski (2A), Tomasz Obermuller (2A), Jakub Sokołowski (3C), Bartosz Kucharski (2C), Piotr Klupczyńki (3H), Adrian Dąbrowicz (2A), Mikołaj Sokołowski (2A), Bartłomiej Stanisławczyk (1B), Bartosz Kuźniarek (3A).

• 29.11.2010 – I miejsce w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt oraz 10.12.2010 – III miejsce w Półfinale Wielkopolski w Piłce Ręcznej Dziewczat co dało V-VI miejsce w Wielkopolsce.

Skład reprezentacji I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu: Roksana Urbańska (2C), Joanna Kłosowska (3D), Honorata Szpis (3D), Karolina Meyer (3G), Justyna Cytlak (2F), Klaudia Kawalerczyk (2D), Katarzyna Kryger (3D), Katarzyna Kłosowska (1B), Róża Antkowiak (1F), Sonia Kozłowska (1E).

• 19.11.2010 – II miejsce w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Chłopców.

Skład reprezentacji I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu: Bartosz Szypulski (3C), Maciej Brzostowski (2A), Jakub Szulc (1B), Krystian Hetzig (1B), Kajetan Wiśniewski (2C), Jakub Sokołowski (3C), Tomasz Gaszyński (3B), Bartłomiej Szudrowicz (1B), Adrian Dąbrowicz (2A), Bartosz Biniewski (2D), Mikołaj Sokołowski (2A), Bartłomiej Stanisławczyk (1B), Paweł Maternik (2A), Hubert Pilarski (2E).