Nawigacja

 • NOWA OFICJALNA STRONA I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W WĄGROWCU

  03.08.2013

  Zapraszamy do odwiedzania nowej oficjalnej strony internetowej I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu: http://liceum.1lowagrowiec.eu

  Strona, którą obecnie odwiedzasz nie będzie już aktualizowana i będzie stopniowo wygaszana.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • XII SPARTAKIADA POWIATOWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PLACÓWEK PUBLCZNYCH W LEKKIEJ ATLETYCE

   

  W dniu 28 maja 2013 r. na terenach wągrowieckiego OSiR-u odbyła się

  XII Spartakiada Powiatowa Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Publicznych

  w Lekkiej Atletyce. Szkołę naszą reprezentowała liczna grupa dziewcząt i chłopców,

  którym w klasyfikacji ogólnej szkół udało się wywalczyć II miejsce.

  Oto indywidualne wyniki młodzieży zajmującej miejsca na podium:

  Dziewczęta:

  I miejsce – Aleksandra Wawrzyniak w biegu na 400m

  I miejsce – Michalina Kaczyńska w biegu na 800m

  I miejsce – Martyna Tucholska w skoku w dal

  I miejsce – sztafeta 4x400m w składzie: Maja Szewczyk, Inez Rudzińska, Joanna Smogór, Aleksandra Wawrzyniak

  II miejsce – Anna Paszkiewicz w biegu na 800m

  II miejsce – Ola Ishkhanyan w biegu na 1500m

  II miejsce – sztafeta 4x100m w składzie: Monika Szcześniak, Agata Wojtkowiak, Paulina Frydrych, Emilia Łukaszewska

  III miejsce – Paulina Frydrych w biegu na 100m

  III miejsce – Karolina Maciejewska w pchnięciu kulą

  III miejsce – Aleksandra Wawrzyniak w skoku wzwyż

  III miejsce – Joanna Patelska w rzucie oszczepem

  Chłopcy:

  I miejsce – Jan Wiśniewski w biegu na 100m

  I miejsce – Jan Wiśniewski w biegu na 200m

  I miejsce – sztafeta 4x100m w składzie: Jan Wiśniewski, Patryk Charubin, Piotr Kaszuba, Radosław Ziętara

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

  Natalia Wieczorkowska

  Błażej Maćkowiak

 • Druga edycja kampanii "Drugie życie"

   

  W ramach kampanii „Drugie Życie”, w której brało udział I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich mieszczące się przy ul. Klasztornej 17 A, uczniowie pod opieką koordynatora Pani Jolanty Radziątkowskiej zorganizowali spotkanie z przedstawicielami samorządu lokalnego. Zamysłem spotkania było zapoznanie mieszkańców okolic Wągrowca z projektem „Drugie życie”. Na facebookowej stronie mającej służyć do śledzenia postępów robionych przez uczestników projektu, Marta Witkowska, redaktorka miejskiej młodzieżowej gazetki, opisała spotkanie następująco: "Dnia 5 marca 2013 roku miało miejsce zebranie wiejskie w stajni pod lasem w Łosińcu wraz z burmistrzem Gminy Skoki: Tadeuszem Kłosem. Poza omówieniem spraw dotyczących wsi głos zabrała uczennica  I LO na Klasztornej w Wągrowcu, przedstawicielka kampanii "Drugie Życie" - Dominika. Uczennica opowiedziała zgromadzonym jaki cel ma kampania     i w jaki sposób mieszkańcy mogą przyłączyć się do akcji. Zebrani chętnie zadawali pytania na temat transplantologii i brali oświadczenia woli nie tylko dla siebie, ale też dla swoich rodzin i znajomych(…)". 

  Dotarliśmy nie tylko do mieszkańców Łosińca, ale również szerszej grupy odbiorców. Zainteresowani kontynuowaniem nauki w naszej szkole gimnazjaliści z Wągrowca i okolic mogli spotkać młodych promotorów akcji na Targach Edukacyjnych. Osoby w białych koszulkach z logo kampanii rozdawały oświadczenia woli i przybliżały wkład szkoły w organizowaną akcję.

  Również na Drzwiach Otwartych, które odbyły się 12.05.2013 można było poznać cele projektu i porozmawiać na temat transplantologii z przedstawicielami zaangażowanej w projekt młodzieży.

  Temat oddawania i przeszczepiania narządów poruszono również w różnych parafiach, gdzie ksiądz, w trakcie ogłoszeń czytał przekazaną przez uczniów apelację, a od młodzieży zaangażowanej w akcję można było pozyskać dokładniejsze informacje i otrzymać oświadczenia woli.

  Kolejnym podjętym działaniem były warsztaty prowadzone przez Zuzannę Szambelan i Romę Goździk, w których brali udział przedstawiciele klas pierwszych i drugich. Przedstawiono na nim zadania projektu i problem transplantacji w Polsce, wyjaśniono ideę organizatorów i promotorów akcji, przybliżono normy prawne i medyczne aspekty regulując proces przeszczepiania narządów i tkanek oraz zapoznano uczniów z aktualną sytuacją transplantologii w naszym kraju. Na 45-minutowym wykładzie uczniowie otrzymali materiały mające pomóc w przyswojeniu informacji i uzupełnieniu informacji przed ogłoszonym wcześniej konkursem wiedzy z dziedziny transplantologii. Ponadto uczennice przedstawiły warunki i regulamin konkursu klasowego, poinformowały o konieczności zrobienia plakatu, wytypowania dwóch osób z klasy do testu sprawdzającego wiadomości oraz rozdały listy, na których miały pojawić się nazwiska osób zapoznanych z ideą kampanii spoza kręgu szkoły. Dnia 25.04.2013 odbył się wspomniany wcześniej konkurs wiedzy, w którym wzięło udział 17 osób z 9 klas. Po ocenie plakatów przez wytypowane wcześniej jury w składzie p. Cecylia Bojanowska, p. Maciej Patelski oraz p. Małgorzata Drop i zliczeniu punktów klasyfikacji ogólnej przedstawiciele klas zebrali się 30.04.2013 auli szkoły na podsumowaniu przedsięwzięcia. Spotkanie rozpoczęło przemówienie dyrektora szkoły, p. Cezarego Szypulskiego, który później wręczył nagrody indywidualne ufundowane przez Urząd Miasta czterem laureatami konkursu. Następnie przyznano nagrody klasom, które uzyskały najkorzystniejszy wynik po zsumowaniu punktów cząstkowych ze wszystkich kategorii. Następnie  przedstawiono uczniom wywiady z osobami po przeszczepie pozyskane z Internetu oraz podziękowano za zaangażowanie i wkład w prowadzone działania.

  Podczas promowania kampanii i realizacji celów uczniowie korzystali z materiałów otrzymanych od organizatorów. Wszystkie działania były przez nich fotografowane i dokumentowane.

 • Młodzi, uzdolnieni

  Marta Jastrząbek jest uczennicą klasy 1b, piastuje w naszej szkole urząd zastępcy przewodniczącego RSU.  W wolnym czasie oddaje się swojej pasji- muzyce. Jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli, ale najwięcej satysfakcji sprawia jej śpiew.  Marta najchętniej sięga po ambitne utwory wokalne uznanych wokalistów takich jak: Ewa Demarczyk, Justyna Steczkowska, Kalina Jędrusik, Grażyna Łobaszewska czy Krystyna Prońko, a ulubionymi twórcami tekstów są: Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora. Ich piosenki, jak zaznacza Marta, mają ponadczasową wartość i wymagają od wykonawcy pomysłu na własną interpretację. W bieżącym roku szkolnym Marta reprezentowała naszą szkołę na konkursach ogólnopolskich. W listopadzie zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu' "Piosenka jest dobra na wszystko", który odbywał sie w Warszawie.  Była to także doskonała okazja do spotkania i wysłuchania cennych uwag jurorów- Danuty Błażejczyk i Zofii Kucówny. Zaprezentowała się tam w piosence "Ballada jarzynowa" i 'Nie budźcie mnie".  W marcu była finalistką X Jubileuszowych Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Filmową i Musicalową "Szlagier 2013". Rok wcześniej na tym konkursie Marta wyśpiewała I miejsce. W Bydgoszczy organizatorzy zaprosili gościa specjalnego- Olgę Bończyk, która spotkała się z wszystkimi finalistami na warsztatach wokalnych, gdzie przygotowali piosenki  do wspólnego wykonania. W kwietniu Marta pojechała na XIII Ogólnopolską Inwentaryzację Młodych Talentów Estrady PIRAMIDA 2013 w Budzyniu, a w najbliższej przyszłości jeszcze dwa konkursy wokalne...

  Marta zdobywa również nowe doświadczenia muzyczne będąc wokalistką , z Kasią Gapińską, w nowej, wągrowieckiej formacji muzycznej- ŁÓDŹ PODWODNA.

 • Konkursy recytatorskie i muzyczne

  Pobyt w I LO, to nie tylko nauka, ale czas, w którym można rozwinąć i zaprezentować swoje zdolności w różnego rodzaju konkursach. Tak też czynią nasi uczniowie, którzy zajmują czołowe miejsca w konkursach recytatorskich i muzycznych.

  Oto dowody:

  1. Konkurs "Graj muzyka 2013"

  • 1 miejsce - Joanna Szymańska (2E)
  • 2 miejsce - Maciej Kujawa (1A)
  • Wyróżnienia: Daria Zielińska (1B), Ewa Serwatka (1C)

  2. VI Powiatowy Turniej Recytatorski "Między wierszami"

  • kategoria recytacja:

             1 miejsce - Agata Ratajczak 1C)
             3 miejsce - Joanna Maziarczyk (3C)
             wyróżnienie: Marta Pijanowska (3F)

  • kategoria poezja śpiewana:
    2 miejsce - Marta Jastrząbek (1B)
    3 miejsce - Daria Zielińska (1B)
    Wyróżnienie: Joanna Szymańska (2E)

  3. Konkurs recytatorski "Sto wierszy - sto pociech"

  • 2 miejsce - Agata Ratajczak (1C)

  4. XV Jubileuszowe Powiatowe Konfrontacje Szkolnych Zespołów Muzycznych "Witryna 2013"

  • 1 miejsce - zespół DREAM, Który tworzą:
   D - Daria Zielińska (1B)
   R - Roma Król (2E)
   E - Ewa Serwatka (1C)
   A - Asia Szymańska (2E)

   Literka "M" - należy do osoby wspierającej zdolne dziewczyny - Małgorzaty Wojnowskiej.

  Nad przygotowaniem uczniów czuwają oczywiście nauczyciele.

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
  (M. Wojnowska)

 • Magda w finale krajowym XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

  20-04-2013r. w Poznaniu odbył się finał wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

  Naszą Szkołę reprezentowali: Kamila Fajkiel (3C), Maurycy Seemann (3C) i Magdalena Bryzik (1C). Po Teście pisemnym do finału ustnego zakwalifikowała się Magda.

  Dzięki swoim odpowiedziom znalazła się w grupie laureatów, którzy będą przedstawicielami Wielkopolski w finale krajowym olimpiady w Katowicach w terminie 7 - 9 czerwca 2013r.

  Gratulujemy!

 • INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU WĄGROWIECKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  9 kwietnia 2013r. w Kobylcu nad jeziorem rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa  Powiatu Wągrowieckiego w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół  Ponadgimnazjalnych. W biegach udział wzięła 19-osobowa reprezentacja I LO w Wągrowcu. Z każdej grupy wiekowej awans do Mistrzostw Wielkopolski uzyskały cztery najlepsze zawodniczki i czterech najlepszych zawodników z każdego biegu, którzy startować będą 20 kwietnia 2013 r. w Żerkowie. Dobrze spisali się nasi uczniowie, którzy uplasowali się na czołowych miejscach awansując do kwietniowych Mistrzostw Wielkopolski.

  Wyniki:

  Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta ur. 1996

  Im – Michalina Kaczyńska  kl.Ic

  Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta ur. 1994 -1995

  Im – Aleksandra Wawrzyniak kl.IId

  IIm – Anna Paszkiewicz kl.IId

  Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy ur. 1994 – 1995

  Im - Jan Wiśniewski kl.IIa

  Pozostali nasi reprezentanci, którzy walczyli o jak najlepsze lokaty to: Joanna Smogór kl.IId, Katarzyna Kłosowska kl.IIIb, Maja Szewczyk kl.IIIf, Monika Szcześniak kl.IIIf, Ola Ishkhanyan kl.Id, Zuzanna Szambelan kl.IIc,  Wojciech Wróblewski kl.Ia, Piotr Kaszuba kl.Ia, Kacper Dalke kl.Ic, Maciej Stróżewski kl.Ic, Tomasz Biniewski kl.IIIb, Krystian Hetzig kl.IIIb, Mateusz Bejnarowicz kl.Ib, Damian Frankowski kl.Ib, Konrad Kemnitz kl.Ib

  Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy!

  Natalia Wieczorkowska

  Aurelia Bartczak

 • WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

  W czwartek, 4 kwietnia 2013 roku odbyły się na terenie naszej szkoły Wiosenne Biegi Przełajowe. W biegach wzięły udział 22 osoby -15 dziewcząt i 7 chłopców z klas I-III. Z powodu częściowo zaśnieżonych terenów dystanse zostały skrócone i tak dziewczęta   miały do przebiegnięcia 500m a chłopcy 800m. Oto wyniki:

  DZIEWCZĘTA:

  Im – Michalina Kaczyńska kl.Ic

  IIm – Zuzanna Szambelan kl.IIc

  IIIm – Ola Ishkhanyan kl.Id

  CHŁOPCY:

  Im – Piotr Kaszuba kl.Ia

  IIm – Kacper Dalke kl.Ic

  IIIm – Maciej Stróżewski kl.Ic

  Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami, a klasa, z której wystartowało najwięcej osób – było to 13 uczniów z Ic – dostała słodki upominek.   

   

  Gratulacje!

  Natalia Wieczorkowska

  Aurelia Bartczak

 • ZAPROSZENIE NA DRZWI OTWARTE

  Wybrałeś już szkołę?

  Zapraszamy do nas!

  "Drzwi otwarte" w I Liceum Ogólnokształcącym na Klasztornej w piątek 12 kwietnia 2013r. od godziny 12.00.

 • Radosnych Świąt Wielkanocnych,
  wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny,
  pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego
  oraz smacznego święconego w gronie najbliższych życzy

  Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu

   

 • KANGUR 2013

  Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny odbył się w I LO w Wągrowcu Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Uczniowie klas: 1A, 1C, 2A, 3A rozwiązywali zestaw 30 zadań testowych. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano konkurs w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

   Z kangurowym pozdrowieniem

  szkolny koordynator konkursu Kamilla Redosz

 • KOLOROWA REWOLUCJA KLASZTORNIAKÓW

  Czwartek, 21 marca (pierwszy dzień wiosny) nie był dniem zwyczajnym dla uczniów I LO im. Powstańców Wielkopolskich. Każda z klas tego dnia za zadanie miała ubrać się w strój w kolorze, który wcześniej wylosowała. Zarówno pomysłowe lansowanie koloru przez klasę, plakaty kolorowo promujące szkołę oraz dekoracje klas podlegały ocenie powołanego jury. Oprócz tego Klasztorniacy mieli okazję brać udział w porywającym do tańca, przesyconym optymizmem koncercie przygotowanym przez kolegów i koleżanki oraz obejrzeć interesujące, kolorowe doświadczenia chemiczne przygotowane przez klasę 1C. Po burzliwych obradach, jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce przypadło klasie 2A (błękitni), a kolejne odpowiednio klasie 2B (beżowi) i 2C (biali). Wyróżniona nagrodą specjalną została również klasa 3F (różowi) za przygotowanie niebanalnych strojów. Na koniec, chętni uczniowie wzięli udział w kręceniu „Harlem shake’a”. Całe przedsięwzięcie było strzałem w dziesiątkę i miłą odskocznią od szarej, szkolnej rzeczywistości.

   

   

   

   

   

   

   

 • Oczarował wszystkich

   

  tak można powiedzieć o reakcji Komisji podczas X Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, w którym uczestniczył dnia 20 marca 2013 Jan Aleksander Woźny. Już w części pisemnej, na którą składał się test leksykalno- gramatyczny oraz  krótka wypowiedź  na temat nowoczesnych pomysłów na transport publiczny, okazał się najlepszy, a rewelacyjna wypowiedź ustna tylko przypieczętowała jego sukces - zajęcie pierwszego miejsca. Jan zachwycił wszystkich nie tylko swoją doskonałą znajomością języka niemieckiego, ale również sposobem zaprezentowania wylosowanego tematu. Podkreślenia wart jest również fakt, iż był on jedynym reprezentantem naszego powiatu i naszej szkoły w finale w Czarnkowie po eliminacjach szkolnych, w których brały udział łącznie 23 szkoły.

  Serdeczne gratulacje! - Monika Jankowska

 • IV Powiatowy Konkurs Chemiczny

  Uczniowie naszej szkoły nie spoczywają na laurach i chętnie startują w kolejnych konkursach!

  18 marca trójka przedstawicieli 3 klasy o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w zmaganiach chemicznych zorganizowanych przez ZSP nr 2 w Wągrowcu. Nasi uczniowie nie zawiedli udowadniając, że poziom nauczania przedmiotów ścisłych w I LO jest naprawdę wysoki.  I miejsce zdobyła Wiktoria Suty po raz kolejny kładąc pozostałych na łopatki. III miejsce wywalczył Mateusz Polimirski. W konkursie brali udział także uczniowie z ościennych powiatów, m.in. z Rogoźna i Żnina.

  Nie lada gratką dla uczestników konkursu były pokazy chemiczne „Chemia w małej skali”. Dwójka toruńskich chemików porwała uczniów w zwariowany świat kolorowych odczynników, zabaw z ogniem, a także badania właściwości różnych substancji. Dodatkową atrakcją był fakt, iż zgromadzeni mieli okazje samodzielnie przeprowadzić niektóre reakcje.

  Chemia to nie tylko nudne wzory i probówki, chemia to pasja yes

 • Szkolny etap konkursu

  12 marca 2013 w naszej szkole odbył się I etap konkursu " Z prawem jazdy w dorosłość" organizowany przez Wojewódzki  Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile. Do konkursu zgłosiło się 25 uczniów z klas drugich, a ostatecznie odważyło się sprawdzić swoją wiedzę 18 osób. Uczestnicy wypełniali test jednokrotnego wyboru - dokładnie taki sam, jakiemu poddawani są kandydaci na kierowców w WORD. Dla przypomnienia od 19 stycznia br. obowiązują nowe zasady przeprowadzania egzaminów teoretycznych dla kandydatów na prawko. Uczestników obowiązywała wiedza dotycząca prawa jazdy kategorii B.

  Wyniki I etapu konkursu:

  I miejsce - Kamil Nowicki (2A): 27 pkt / 30;

  II miejsce - Jan Wiśniewski (2A) oraz Radosław Ziętara (2A) - obaj po  26 pkt / 30;

  III miejsce - Joanna Kruczek (2B), Agata Nowak (2B) oraz Hubert Kuźma (2D) - wszyscy po 25 pkt / 30.

  Zwycięzca etapu szkolnego przechodzi do finalnego etapu, który odbędzie się 19 marca 2013r. w WORD w Pile.

   

 • Wyniki szkolnego etapu konkursu

  W poniedziałek 11.03.2013 odbyły się szkolne eliminacje konkursu  "Pokaż nam język", której organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a niżej wymienionym serdecznie gratulujemy przejścia do następnego etapu:

  j. angielski: Piotr Kaszuba (1A), Patrycja Dobruchowska (3B), Iga Szymankiewicz (3A)

  j. niemiecki: Kornel Krasicki (1C), Jan Woźny (1B), Wiktoria Suty (3C).

 • ,,EuroWeek - Szkoła Liderów"

  W dniach 28.02-04.03 uczniowie naszej szkoły pojechali na obóz szkoleniowy ,,EuroWeek - Szkoła Liderów", który został zorganizowany w pięknej górskiej miejscowości - Długopole Zdrój w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej. Jego celem był rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych - pracy w grupie, kierowania, prowadzenia prezentacji. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i zagranicznych wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni ze wszystkich zajęć i zabaw, wywieźli stamtąd wiele pozytywnych wrażeń, a także poznali wiele wspaniałych osób. To było niesamowite doświadczenie, które z pewnością należałoby powtórzyć w przyszłym roku!

                                                                                                                                                                                                                             Martyna Jazgar

 • Klasztorniacy na XIV Finale Województwa Wielkopolskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowych Szachach

  15 lutego 2013 roku w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu odbył się XIV Finał Województwa Wielkopolskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowych Szachach w ramach Licealiady. W turnieju wystąpiło 45 szkół z całego województwa. Powiat wągrowiecki reprezentowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Wągrowca.
  Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 min dla zawodnika na partię. Zgodnie z regulaminem w składzie każdej drużyny musiała znajdować się minimum 1 dziewczyna. Za zwycięstwo w rundzie przyznawano 2 pkt., za remis 1 pkt., za przegraną lub walkower 0 pkt.
  Zespół naszych zawodników w składzie: Ola Ishkhanyan kl. I d, Rafał Ślusarczyk kl. II a, Mateusz Ziętara kl. I a, Maciej Majorczyk kl. I b wygrywał i przegrywał na zmianę kolejne rundy co w ostatecznym rozrachunku dało nam dobre 19 miejsce.

   

  Gratulacje! Natalia Wieczorkowska

 • POCZUJ CHEMIĘ DO CHEMII

  W dniu 12.02.br. uczniowie naszego liceum z klas o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyjazd odbył się w ramach programu „Poczuj chemię do chemii”.

  Uczestniczyliśmy w zajęciach z chemii organicznej. Po zapoznaniu się z instrukcjami doświadczeń, przeprowadzaliśmy syntezy związków:

  1. Otrzymywanie kwasu salicylowego ¨C aspiryny.
  2. Otrzymywanie kosmetycznych mydeł sodowych.
  3. Wytwarzanie barwionych nici nylonowych (nylon 61).

  Wykonywaniu doświadczeń towarzyszyły ciekawość, emocje i satysfakcja z uzyskanych efektów. Były to wspaniałe lekcje chemii. Na Wydział Chemii chcielibyśmy wrócić jeszcze nie jeden raz. Zobaczcie zdjęcia

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ulica Klasztorna 17a
 • 672621481
  fax:672621481

Galeria zdjęć