Nawigacja

I LO Działania i osiągnięcia szkoły Profile 2012/2013 Historia szkoły Patron szkoły Dyrektorzy szkoły Znani absolwenci szkoły

o szkole

I LO


fot. Zbigniew Paulusfot. Cezary Szypulskifot. Cezary Szypulskifot. Cezary Szypulski


Witamy serdecznie wszystkich odwiedzających stronę
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.

 

 

I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu, założone w 1872 roku, należy do najstarszych szkół w Wielkopolsce. Jest to miejsce w pewnym sensie magiczne, gdzie historia miesza się ze współczesnością. Jest to szkoła, z którą w przeszłości związanych było wiele osobowości jak chociażby pisarz Stanisław Przybyszewski, późniejszy mistrz USA w biegu na 1000 jardów Zbigniew Orywał, Artur Siódmiak - srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej, czy wiele innych znamienitych postaci świata nauki, sztuki, sportu i polityki. Dzisiaj historię szkoły tworzą jej obecni uczniowie.

W liceum na Klasztornej dzieje się bardzo wiele, każdy rok przynosi nowe wydarzenia, doświadczenia i sukcesy. Dlatego to nasza szkoła może poszczycić się bogatym dorobkiem oraz szerokimi możliwościami. Uczniowie I LO startując w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, osiągają bardzo dobre rezultaty, a następnie, jako absolwenci dostają się na wymarzone kierunki studiów. Dobrym wynikom w nauce towarzyszą również osiągnięcia artystyczne  i sportowe. Uczniowie i absolwenci I LO, wraz z nauczycielami angażują się w akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących w tym także swoich kolegów i koleżanek, organizując specjalne koncerty i zbiórki darów. Na uwagę zasługuje coroczny Koncert Mikołajkowy, połączony z licytacją przyniesionych, często samodzielnie wykonanych przez uczniów, różnych przedmiotów czy prac.

Uczniowie naszej szkoły regularnie biorą udział w warsztatach, wykładach, czy projektach. Klasy drugie co roku odwiedzają Sejm RP, Pałac Prezydencki oraz Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu WARSZAWA. Pod koniec roku szkolnego regularnie młodzież ma okazję wyjechać na warsztaty językowe połączone ze zwiedzaniem do Wielkiej Brytanii. Bierzemy także udział w warsztatach językowych z native speakers w Poznaniu, czy w ramach EUROWEEK w Kotlinie kłodzkiej. Nauczyciele naszej szkoły organizują liczne wyjazdy na wykłady na UAM czy inne wyższe uczelnie.

Młodzież naszego liceum bierze udział w licznych projektach międzynarodowych takich jak: wymiany ze szkołami z Niemiec i Holandii, obozy międzynarodowe we Włoszech i Francji czy w ramach programu Comenius współpraca ze szkołami z Niemiec i Danii.  Działania te dają szerokie możliwości praktycznej nauki języków obcych, poznawania historii i kultury danych państw  oraz kontaktów z rówieśnikami z tych krajów.

Liceum zapewnia wysoki poziom nauczania języków obcych. Od wielu lat bowiem funkcjonuje w szkole nauczanie języków w ramach grup miedzyoddziałowych z podziałem na grupy ze względu na poziom zaawansowania i posiadane umiejętności. Dzięki temu nasi uczniowie mogą kontynuować naukę dwóch języków, a nie jednego.

Istotne jest także to, że I LO prowadzi jednozmianowy system nauki.

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
    ulica Klasztorna 17a
  • 672621481
    fax:672621481

Galeria zdjęć