O mnie Technologia informacyjna - wymagania przedmiotowe Materiały dodatkowe Zadania do powtórki

Maciej Patelski

O mnie

Kilka słów o mnie

W zawodzie nauczycielskim pracuję od 1985 roku. W swojej wieloletniej pracy miałem okazję poznać specyfikę zawodu  na wszystkich trzech szczeblach nauczania i tak do 2000r. pracowałem z uczniami szkól podstawowych, kolejno w Laskownicy, Gołańczy, SP nr2 w Wągrowcu. Z młodzieżą gimnazjalną zetknąłem się w latach 2000 - 2002  , a od września 2002 swoje losy połączyłem z I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu.

Ukończyłem:

studia magisterskie - wychowanie techniczne, specjalność nauczycielska na wydziale budowy maszyn Politechniki Poznańskiej,

studia podyplomowe z informatyki na wydziale matematyki i informatyki  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

studia podyplomowe z technologii informacyjnej w Akademii Ekonomicznej w Katowicach,

kurs kwalifikacyjny w zakresie zarządzania oświatą.

Aktywnie uczestniczę w szkoleniach i kursach, dzięki którym wzbogacam swoją wiedzę i umiejętności m. innymi:  coroczne Konferencje Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych, szkolenia komputerowe w zakresie pracy z komputerami klasy PC oraz Mac,   E-lerning w edukacji, Innowacyjne metody zarządzania szkołą, Jak organizować ewaluację wewnątrzszkolną?, Mierzenie jakości pracy szkoły, Jak sobie radzić z prowokacyjnymi zachowaniami uczniów?, kurs nadający uprawnienia do kierowania wycieczkami szkolnymi, szkolenie dotyczące sposobów pozyskiwania środków z fuduszy unijnych.

Pełniąc od września 2002r. funkcję wicedyrektora szkoły staram się wdrażać w  w swojej codziennej pracy nowoczesne technologie  informacyjne.