O mnie Moje wymagania Klasa 4B 1997-2001 Klasa 3G 2002-2005 Klasa 3D 2005-2008 Klasa 3A 2008-2011 Klasa 1D 2011-2014

Cezary Szypulski

O mnie

Drodzy uczniowie i rodzice,

Na stronie tej możecie znaleźć szereg informacji związanych ze mną jak i przedmiotem, którego uczę. Zamieściłem tu kilka danych na swój temat, szczegóły dotyczące wymagań jakie uczniowie muszą spełniać w trakcie lekcji języka angielskiego, terminy zapowiedzianych sprawdzianów, testów czy kartkówek, dodatkowe zadania, informacje dotyczące matury z języka angielskiego, informacje o konkursach językowych organizowanych przez szkołę i zewnętrzne instytucje, ciekawostki, dowcipy, wiersze, fragmenty literatury a także informacje dla klasy, której jestem wychowawcą.

Jestem nauczycielem języka angielskiego, a także mam uprawnienia do nauczania geografii. Uczę w liceum na Klasztornej od 1996 roku, wcześniej pracowałem w SP w Łeknie i Łaziskach. Od 1.09.2012 jestem dyrektorem I LO na Klasztornej.

Jestem absolwentem:

• geologii na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego (studia magisterskie),
  • filologii angielskiej Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (studia licencjackie),
  • filologii angielskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (studia magisterskie)
  •  zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu
    (studia podyplomowe).

Regularnie biorę udział w licznych szkoleniach i kursach podnoszących moje kwalifikacje. Ukończyłem Kurs Pedagogiczny i szkolenie dla kandydatów na egzaminatorów OKE, zakończone egzaminem. Tym samym zostałem egzaminatorem egzaminu maturalnego z języka angielskiego Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Od kilku lat pracuję jako egzaminator ustnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego, a także sprawdzam pisemne prace maturalne, zarówno jako egzaminator jak i weryfikator. Praca ta pozwala mi lepiej przygotować swoich uczniów do  tak ważnego dla nich egzaminu.