O przedmiocie Wymagania edukacyjne Regulamin konkursu Szkolna Liga Historyczna Harmonogram konkursu VI edycji Szkolnej Ligi Hisorycznej Uczestnicy VI edycji konkursu

historia

Regulamin konkursu Szkolna Liga Historyczna

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA…

…to konkurs organizowany dla wszystkich uczniów naszego liceum, dla których HISTORIA jest czymś więcej niż tylko jednym ze szkolnych przedmiotów. W konkursie tym mogą brać udział wszyscy uczniowie I LO, którzy zgłoszą swoje w nim uczestnictwo  (dla uczniów klas maturalnych zdających maturę z historii konkurs ten jest obowiązkową formą zaliczeń).

Konkurs będzie składał się z 5 etapów oraz Wielkiego Finału. Każdy z etapów będzie polegał na rozwiązaniu testu zawierającego pytania dotyczące pięciu wielkich epok historycznych. Pytania będą oparte na obowiązujących testach maturalnych z historii.

Po podsumowaniu poszczególnych etapów konkursu do Wielkiego Finału zakwalifikowanych zostanie trzech uczniów z każdego rocznika, którzy otrzymają najwięcej punktów (w przypadku równej ilości punktów grono finalistów może zostać powiększone). Wielki Finał będzie polegał na przygotowaniu krótkiego – nieprzekraczającego 15 minut – wykładu historycznego, połączonego z prezentacją multimedialną, na temat „Za najważniejszą bitwę w dziejach świata uważam… – uzasadnij swój wybór”. Wykład oceniany będzie przez komisję, w składzie której znajdą się nauczyciele historii naszego liceum.

Finaliści konkursu – poza honorowym tytułem „najlepszych historyków I LO w Wągrowcu w roku szkolnym 2010/2011” – otrzymają również atrakcyjne nagrody książkowe.