Międzynarodowa współpraca młodzieży Niemcy Włochy Holandia Francja Dania Wielka Brytania Ukraina Comenius - Polska

Współpraca międzynarodowa

_______________________________________________________________

Wizyta gości z Ukrainy

W dniach od 21 do 26 września 2008r, w I LO gościła dziesięcioosobowa grupa młodzieży z Ukrainy. Goście mieli okazję zapoznać się z osiągnięciami powiatu i naszej szkoły, zwiedzili zabytki Wągrowca, wspólnie z naszymi uczniami odbyli wycieczkę do Gniezna, Ostrowa Lednickiego, Tarnowa i Łekna. W programie nie zabrakło zabaw edukacyjnych, nauki języka polskiego i ukraińskiego. Młodzież ukraińska uczyła naszych uczniów swoich tańców narodowych, a członkowie zespołu Plejada zaprezentowali swój repertuar taneczny. Wszyscy doskonale się bawili. Pożegnanie gości z udziałem władz samorządowych odbyło się w ośrodku edukacji leśnej.